خانه / سود پرک / اولین فروشگاه اینترنتی سود پرک درکشور

اولین فروشگاه اینترنتی سود پرک درکشور

سود پرک، از جمله مواد شیمیایی بسیار پر کاربرد در صنایع مختلفی می باشد. این نوع از محصول را شرکت های متفاوتی در ایران تولید می کنند که در واقع خود، مصرف کننده اصلی این ماده هستند. اگر شما نیز خریدار این گونه از ماده شیمیایی می باشید، بهتر است که سری به مراجع اصلی تولید بزنید. به این ترتیب می توانید محصولی با کیفیت و ارزان را تهیه کنید. اما با نگاهی گذرا به فروشگاه اینترنتی سود پرک هم می شود این عنصر را در کیفیت ها و درجات خلوص متفاوتی تهیه و از آن در امور گوناگونی کار گرفت. اولین فروشگاه اینترنتی سود پرک درکشور

تولید سود مایع با روش غشایی (ممبران – Membrane cell)

تولید سود مایع با روش غشایی (ممبران – Membrane cell)سود پرک از جمله مواد شیمیایی می باشد که به اشکال مختلفی تولید می گردد. عمدتاً این شرکت های پتروشیمی بزرگ هستند که در این حوزه فعالیت می کنند. آنان سود سوز آورد را بر پایه یک سری از مواد اولیه که مخلفاتی از نفت می باشد، می سازند و سپس وارد بازار می نمایند. گفتنی است که ایران یکی از تولید کنندگان بزرگ این عنصر می باشد؛ زیرا که در کشورمان به وفور مواد پایه این ماده پیدا می شود و در واقع خودمان تولید کننده اصلی آن می باشیم. در هر صورت این سود پرک کیفیت های متفاوتی دارد. 

یکی از روش هایی که در سود مایع استفاده می شود، غشایی نام دارد که به آن ممبران هم می گویند. اصولاً برای تولید سود مایع از جیوه استفاده می کنند که اگر این کار به وفور انجام گیرد، باعث مشکلات زیست محیطی می شود. به همین دلیل است که در تولید این ماده از مقدار کمی جیوه کار می گیرند که محصول را کاربرتر می کند. 

در کل، در روش تولید غشایی، از جیوه استفاده نمی کنند؛ ولی باید به این نکته اشاره کرد که در این روش سود مایع دارای مقداری کلر می باشد. البته برخی پافشاری کرده اند که باید این ماده نیز از سود حذف شود. روی هم رفته در کشورمان، شرکت های گوناگونی هستند که به این روش، سود مایع را تولید می کنند و روانه بازار می نمایند. 

تامین کننده سود پرک در صنایع تولید چسب

تامین کننده سود پرک در صنایع تولید چسب در بالا به این اشاره کردیم که از سود پرک در کارهای گوناگونی استفاده می شود. یکی از این صنایع، تولید چسب می باشد. به نوعی اگر شما به فرمول ساخت این محصول نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که از سود در درصد خلوص مختلفی کار گرفته شده است. به هر حال بسیاری از تولیدی های چسب از این ماده استفاده می نمایند و برای این که بتوانند آن را به دست آورند، به مراجع مختلفی سر می زنند. برای نمونه به دلیل این که آن ها سعی می کنند به گونه کلی محصول ار تهیه کنند، به کارخانه مراجعه می نمایند. 

از کارخانه جات که از جمله تأمین کننده اصلی سود پرک می باشند، می شود به مقدار معینی خرید را انجام داد. در همین حال، بسیاری از تولیدی های این ماده، محصولات شان را به وسیله نمایندگی هایی که دارند، عرضه می دارند. پس می توان مدعی شد که یکی از تأمین کنندگان اصلی دیگر سود پرک برای تولید چسب، شعب شرکت ها تولید هستند. 

در کل، برای این کار می شود به فروشگاه های حضوری و غیر حضوری مراجعه کرد. به این ترتیب خواهیم توانست که به مقدار مورد نیاز، سود پرک را در درجه خلوص متفاوتی تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهیم. این نوع از ماده باید از مراکزی تهیه کرد که در آن انواع تری اتانول آمین، سولفات آلومینیوم، استایرن منومر و غیره مواد شیمیایی اراده می شود. 

سود پرک در صنایع نساجی، رنگ رزی، چرم و ابریشم مصنوعی

سود پرک در صنایع نساجی، رنگ رزی، چرم و ابریشم مصنوعیدر صنایع مختلفی از جمله تولید پارچه، رنگ رزی، چرم و ابریشم مصنوعی، به وفور از سود پرک استفاده می شود. کارخانه جاتی که این گونه از محصولات را تولید می نمایند، برای این که بتوانند کالایی خوب و منحصر به فرد را بسازنند، از سود پرک استفاده می نمایند. آنان برای تهیه این ماده به مراجع گوناگونی نیز مراجعه کرده و خرید را انجام می دهند. 

باید گفت که بیشتر در این صنایع، از نوع رقیق و یا مایع شده سود کار می گیرند. آنان سود پرک (سود سوزآور) را خریداری می کنند و سپس در آزمایشگاه هایی که در اختیار دارند، این ماده را با حل کردن در آب، به درصد های خلوص کمتری تولید می نمایند و سپس در اموری که به آن ضرورت دارند و در ساخت انواع کالا به کار می برند، مورد استفاده قرار می دهند. گفتنی است که از فروشگاه هایی که فروش اسيد استيك انجام می دهند نیز می توان سود پرک و یا نوع مایع شده آن را تهیه کرد و سپس در صنایعی که نام بردیم به کار گرفت. 

عرضه کننده سود پرک برای استفاده در صنایع کاشی سازی

عرضه کننده سود پرک برای استفاده در صنایع کاشی سازیاز جمله صنایعی که برای تولید محصولات خود به سود پرک نیاز دارند، کاشی و سرامیک سازی ها می باشند. در این صنعت از این ماده به عنوان گداز آور استفاده می شود. باید گفت که ماده های گداز آور در این کار باعث می گردند تا نقطه ذوب بدنه و لعاب محصول کاهش پیدا کند. در کنار این، گداز آورها باعث می گردند تا بدنه سرامیک و کاشی علاوه بر این که از شفافیت بالایی برخوردار گردد، مقاوم نیز بشود. از سود پرک در این صنعت به گونه ای استفاده می کنند که آن را آسیاب کرده و به کار می گیرند. 

باید گفت که در این صنایع از گداز آورهای دیگری نیز استفاده می شود که می توان به اکسید پتاسیم، اکسید کلسیم، اکسید منزیم و غیره اشاره کرد. سود پرک از اکسید سدیم است که بسیار کاربردی در ساخت و تولید انواع کاشی و سرامیک های موجود در بازار می باشد. خلاصه این که می توان در انواع مختلفی در این کار از آن استفاده کرد. 

اما سازندگان کاشی و سرامیک، برای این که بتوانند نوع خوب و مرغوب این کالا را به دست آورند به مراجعه متفاوتی سر می زنند. آنان به عرضه کنندگان مواد شیمیایی که در بازار فعالیت می کنند مراجعه کرده و این محصول را در بالاترین درجه کیفی تهیه می کنند تا بتوانند به این طریق بهترین ماده های گذار آور را تولید کرده و محصولی با کیفیت را بسازند. 

سود پرک در صنایع تولید مواد شیمیایی

سود پرک در صنایع تولید مواد شیمیاییدر صنایع تولید انواع مواد شیمیایی از سود پرک به شکل گسترده ای استفاده می شود. مثلاً این محصول را با آمونیاک در تولید انواع مواد نفت، گاز، شوینده و غیره کار می گیرند. اما آمونیاک چیست؟ این ماده یکی از مهمترین ترکیبات هیدروژنه ازت بوده که در طبیعت از تجزیه مواد آلی که دارای ازت می باشند، تولید می گردد. 

در کل، از این ماده برای تصفیه روغن های موتور، ساخت انواع صابون، مواد تمیز کننده و غیره استفاده می نمایند. 

گفتنی است که در بیشتر صنایع شیمیایی نزدیک به ۴۰ درصد از سود سوز آور استفاده می شود که یکی از جمله مواد پایه اصلی در این صنایع به شمار می رود. 

تهیه سود پرک از سود مایع

تهیه سود پرک از سود مایعبسیاری از شرکت هایی که سود مایع را تولید می کنند، از سود پرک استفاده می نمایند. به این منظور که آنان در گام نخست، سود کاستیک سودا را با درجه خلوص بالا از بازار تهیه می کنند که سپس طی فرآیندی آن را به محلول که مایع باشد، تبدیل می نمایند. این کار به راحتی و با اضافه کردن آب انجام می شود. 

برای چنین کاری، نیاز به آزمایشگاه مخصوص می باشد. بسیاری از شرکت ها پس از این که سود مایع را تولید کردند، آن را در گالن هایی به بازار عرضه می دارند. هر کدام از این گالن ها ممکن است که داری میزان مشخصی از سود باشند که طبعاً بسیار پایین تر از سود کاستیک می باشد. در هر صورت، باید گفت که در هنگام مایع سازی سود پرک، لباس مجهزی پوشید. در صورت عدم استفاده پوشاک درست، ممکن است که خطراتی شما را تهدید کند. این لباس ها شامل موارد زیر می باشند: 

 • کلاه مخصوص 
 • دستکش آزمایشگاهی 
 • عینک 
 • لباس آزمایشگاهی 
 • کفش مخصوص 
 • و غیره موارد دیگر 

نقش تولید کنندگان در گران شدن سود پرک

نقش تولید کنندگان در گران شدن سود پرکسود پرک امسال نسبت به سال های قبل گران تر شده است. البته این مسئله بر می گردد به این که کلاً در یکی دو سال گذشته همه محصولات نرخ های شان سیر صعودی پیدا کرده اند و طبیعی است که سود سوز آور هم با نرخ های بالاتری عرضه شوند. شرکت هایی که در کار تولید این کالا می باشند، تعیین کننده قیمت آن هم هستند. پس می توان گفت که این شرکت ها نقش اول را در گران شدن سود پرک دارند. 

در کشورمان شرکت های مختلف پتروشیمی این ماده و محلول سود کاستیک را تولید می نمایند و با نرخ های متفاوتی عرضه می دارند. آنان سود گرانول، سدیم هیدروکسید پودری و غیره را می سازند و با نرخ های متفاوتی روانه بازار می نمایند. 

قیمت سود پرک چه زمانی ثابت خواهد شد؟

قیمت سود پرک چه زمانی ثابت خواهد شد؟کاستیک سودا دارای نرخ های متفاوتی در بازار است که این مسئله بستگی به درصد خلوص آن دارد. هر چه این ماده با کیفیت تر باشد، قیمت آن هم بالاتر می رود. اما این که چه زمانی نرخ آن ثابت خواهد شد، به عوامل گوناگون و شرایط اقتصادی-سیاسی کشور ربط دارد که در این بحث طرح این موضوع نمی گنجد و نیاز به تحقیق بیشتری دارد. 

برای این که بدانید نرخ های این ماده چند است، می توانید به مراجع گوناگونی سر بزنید. مثلاً به کارخانه ها، نمایندگی ها و یا فروشگاه های مواد شیمیایی. آنان نرخ های جدید را در دسترس تان قرار می دهند. اما از این سود در صنایع مختلفی استفاده می شود که به برخی از آنان می شود این گونه اشاره کرد: 

 • سود پرک در صنایع غذایی کاربرد زیادی دارد. 
 • از این سود برای تولید شکلات استفاده می شود. 
 • سود کاستیک برای شیرین کردن زیتون مورد کاربرد قرار می گیرد. 
 • انواع روغن از آن تولید می کننذد. 
 • در صنایع مصالح سازی مانند سرامیک و کاشی استفاده می شود. 
 • سود پرک در صنایع معدنی بکار می رود.
 • و غیره موارد دیگر 

نگاه دقیق تر به کاربرد سود پرک در شوینده ها

نگاه دقیق تر به کاربرد سود پرک در شوینده هادر ساخت و تولید انواع مواد شوینده مانند صابون، شامپو، انواع تمیز کننده ها و سفید کننده ها از سود پرک به شکل وافری استفاده می شود. سود پرک در شوینده ها تأثیر زیادی دراد و باعث می گردد تا به خوبی عمل کند. 

در این جا به ساخت صابون اشاره می کنیم. با افزودن سود کاستیک به آب و تولید محلول این ماده و افزودن دیگر مواد اولیه تولید صابون، می توان به راحتی و بدون خطر، این ماده شوینده را تولید کرد. 

در مورد سایر مواد شوینده نیز این ماده به همین طریق استفاده می شود. البته باید گفت که این کار اغلب در کارخانه ها انجام می دهند و از درست کردن مواد شوینده با استفاده از سود پرک به سود خودسرانه خود داری کنید. 

آیا در مورد استفاده از محصولاتی که حاوی سود سوزآور هستند نگران بود؟

آیا در مورد استفاده از محصولاتی که حاوی سود سوزآور هستند نگران بود؟بیشتر موادی که ما از آن استفاده می کنیم، چه شوینده، پوشاک، خوراکی و غیره با استفاده از سود سوز آور تولید شده اند. این نشان می دهد که این ماده نمی تواند در صورتی که به درستی و به شکل کاملاً استاندارد استفاده گردد، خطرناک باشد. 

در مورد سفید کنندگان و سایر محصولات شوینده دیگر هم نباید چندان نگران این ماده بود. البته باید گفت که در هنگام به کار گیری، نکات ایمنی رعایت شود. روی هم رفته، اگر سود سوز آور در بسیاری از محصولات استفاده نشود، آن کالا کیفیتی ندارد. 

تولید سود مایع با روش دیافراگم

تولید سود مایع با روش دیافراگمیکی از روش هایی که با آن سود پرک را تولید می کنند، دیافراگم نام دارد. در این روش، نقش دیافراگم این است که محلول آب نمک را از سود مایع جدا کند. به این طریق گاز هیدروژن از آن آزاد می گردد. محصولی که از این کار به دست می آید، محلول رقیق آب نمک و سود مایع می باشد. 

این محلول می تواند چگالی ۵۰ درصد داشته باشد که نمک آن حذف گشته و پس از آن که آن را در برابر حرارت ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد قرار دادند، تغلیظ می گردد و به ۹۸ درصد تبدیل می شود. از طرفی در این روش کلر، سود پرک و هیدروژن به صورت همزمان تولید می شود. 

قیمت سود پرک در صنایع صابون سازی و مواد شوینده

قیمت سود پرک در صنایع صابون سازی و مواد شویندهبرای این که تازه ترین قیمت سود پرک در صنایع صابون سازی و مواد شوینده را به دست آورید، نیاز است که سری به فروشگاه های عرضه کننده آن بزنید. به این ارائه دهندگان می توان حواله متانول در تهران را هم ارائه کرد. در کل، با شیوه های متفاوتی می شود قیمت ها را تهیه کرد. 

ما برای تان پیشنهاد می دهیم که سری به وب سایت های اینترنتی بزنید. به این طریق خواهید توانست که از تازه ترین نرخ های سود پرک برای به کار گیری و تولید صابون و مواد شوینده دیگر، با خبر شوید. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مسلم صیادی شهرکی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09128715883
آدرس کانال: کلیک کنید
پست الکترونیکی: Arazchemical@gmail.com

مطلب پیشنهادی

اولین مرکز فروش سود پرک ارزان قیمت در ایران

سود پرک ارزان قیمت قابل خریداری به صورت عمده از مراکز عمده فروشی آن می باشد. ممکن است این سوال مطرح شود که سود پرک یا سود کاستیک چیست؟ در پاسخ باید گفت که 

پاسخی بگذارید